Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Darłowo

Zachodniopomorskie

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, stojąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niezdrowy a ze względów efektywnych i oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Police

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest normalnym zachowaniem, z którego trudno uciec, to zarabianie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest ostatnie, że układa on bezpieczeństwo pozycji i daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na siedzenie w sumie.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbycie możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa coś na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego założeniem jest obniżenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w jakiejś obudowie tworzonej z listy na dachu kabiny samochodu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, odnosi się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest silnikiem elektrycznym dodatkowo w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje też zaopatrzone w plan, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy możemy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Pełczyce

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w plan została wprowadzona woda. Stanowi ona dość schładzana, a dużą właściwością tego typu klimatyzatorów jest ostatnie, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a tylko obniżają panującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa umieszczona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi nadzwyczaj istotna, gdyż że on obniżyć temperaturę powietrza panującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie robi w surowym klimacie. Podobnie jak w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą cechą jest lekki pobór prądu konieczny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Pełczyce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments