Last Minute

Last Minute Stepnica

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to pewna z pracy częstego i wysoce cenionego w teraźniejszym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Maszewo

Film swoją premierę zawierał w roku 2013 po czym już zyskał pozwolenie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne role w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, wcielający się w sztukę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w sztukę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki trwający w pracy Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w sztukę Natalii Wis, będącej oczywistą miłością Tomasza też z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski wcielający się w istota narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze wcielający się w istota niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całej produkcji widoczny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele swoich także wspaniałych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy można się znacznie szybko domyślić nawiązuje do popularnych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się od wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Maszewo

Właściwa fabuła filmu tworzy się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wyprawy do Egiptu. Zawsze na taką uwagę nie potrafi się przecież udać sam. Towarzyszyć przedstawia mu jego mama – kobieta niezwykle energiczna również z myślami – w spokoju nie bez przyczyny przez wiele lat działała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem przedstawiają się i właśnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w gorącym Egipcie, to zawsze już na wyjeździe bohaterowie są wielkie problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy wciąż nie są świadomi tego, iż to zaledwie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które przyjdą na prostej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to jeszcze kuchnia nie każe im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego prawdziwą licealną miłością. Niestety kobieta nie jest taż, bowiem na wszystkim etapie towarzyszy jej ideał mężczyzny, który jak się prezentuje stanowi jej narzeczonym.

Last Minute Maszewo

Tak tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego też praktykuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się znacznie szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest zarówno związek z konsulatem, więc Tomasz także jego rodzina muszą sobie w tym czasie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w oszałamiającym tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w efekcie muszą powrócić wcześnie czy później do świata, chociaż w określonym sezonie ze względu na finansowe błędy istnieje wtedy niezwykłe. Dlatego pomysłowa i pomagająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do świata.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega także jego ekipa wykonywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel wydobywa się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W częściach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE jest niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Maszewo

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć absolutnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z osobami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak jakby cały firm liczony był naprędce, zgodnie z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej odwiedzanym zwiastunem w budowie – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz dużo osób czekało z niecierpliwością na czynnik, w którym będą potrafili wprowadzić się z całością filmu.

Last Minute Maszewo

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments